Z cesty za poznaním

V jeseni minulého roku sa štyria mladí ľudia z okresu Prešov (za Sídlisko III.) stretli na vlakovej stanici. Prečo? Mali pred sebou spoločný cieľ – štvordňovú poznávaciu cestu do Strasbourgu. Najprv sme sa dopravili do Bratislavy, kde na nás čakal autobus – plný mladých KDMS-ákov zo Slovenska. Cesta nám ubehla rýchlo a po krátkom ubytovaní sme sa už všetci tešili na Strasbourg. Po príchode do mesta sme sa poprechádzali po jednom z mnohých parkov, ktoré sa v Strasbourgu nachádzajú.

Prekrásny bol aj výhľad z Katedrály, ktorá sa v meste nedá prehliadnuť. V posledný deň pobytu sme navštívili Európsky parlament. Chvíľu sme sa pozerali, ako členovia Európskeho parlamentu rokovali o vstupe Turecka do EÚ a potom nám pani Anna Záborská porozprávala zaujímavé informácie o EP (napr. ako prebieha hlasovanie, dozvedeli sme sa, ako sú združené jednotlivé strany…).

Na poznávacej ceste v Strasbourgu sme prežili mnoho pekných chvíľ. Som rada a určite aj ďalší mladí ľudia z KDMS, ktorí boli so mnou, že sme sa dozvedeli niečo nové o Európskom parlamente, EÚ a že sme mohli spoznať prekrásne mesto Strasbourg. Ktovie, či o niekoľko rokov spomedzi týchto mladých ľudí, ktorí si vedia nájsť priestor a čas aj pre spoločenský život nevyrastie ďalší európsky politik.

Juliana Kislíková, študentka PU Prešov

Kategória: Zaujalo ma